טיפים

שימוש בחומרים טבעיים / אורגניים
אנחנו לא משוחדים, אבל אנחנו מאמינים בשימוש בחומרים אורגניים, ללא SLS , ללא אלכוהול, ללא פרבינים וללא נגזרי נפט למיניהם. מרכיבים אלו נמצאים בתכשירים הקונבנציונליים ומגרים את העור, מייבשים את העור ומזיקים לטווח הארוך. לכן כשאתם קונים תכשיר שימו לב לכיתוב לתכולתו, ובשימוש מתמשך תרגישו את ההבדל.

חשיבות ניקוי הפנים לפני השינה
לקוחות רבים אומרים לנו: אין לי סבלנות לנקות את העור בלילה, אני עייפה, אני רוצה לעלות למיטה, אין לי כוח. לכן אנו רוצים להדגיש את חשיבות ניקוי העור לפני השינה: בלילה כשאנו ישנים העור נמצא במצב רגיעה וללא שום הפרעות חיצוניות. העור אינו חשוף לנזקי הסביבה: שמש, פיח, אבק, עשן סיגריות וכו'. לכן כל מה שנמצא על עורנו חודר עמוק יותר פנימה, ללא הפרעה. תארו לעצמכם שאתם ישנים עם כל הלכלוך שהצטבר במהלך היום על עורכם. עורכם לא יראה טוב ויקבל מראה מחוספס ואפרורי.

ראשית, הקפידו לנקות את הפנים ולא עם סבון רחצה. ניתן להשתמש בתחליב ניקוי, מי פנים ללא אלכוהול וסבון ללא SLS . בהמשך להמלצתנו מרחו בלילה קרם לילה טוב, סרום טוב או רטינול. זוכרים שבלילה הכול חדיר יותר? אז תארו לכם מה קרמים או תכשירים יעשו לעורכם בשימוש מתמשך.

אקנה(פצעי בגרות)
איזה באסה לקום בבוקר ולגלות חצ'קון נוסף. כבר המלצנו על ניקוי הפנים לפני השינה. לאחר ניקוי הפנים, מרחו על הפצעים קרם לייבוש פצעים, כיון שהוא גם מחטא. הקפידו לשים מסכה לטהור וניקוי הפנים פעם עד פעמיים בשבוע, עליה תמליץ לכם הקוסמטיקאית. אל תקנו חומרים מהפארמים מבלי להתייעץ: המוכרות אינן קוסמטיקאיות וההמלצות שתקבלו אינן מדויקות. הקפידו להגיע אחת לחודש לניקוז השחורים אצל הקוסמטיקאית. הקפדה על הגעה לטיפולים בזמן, יחד עם נטילת חומרים טובים להמשך טיפול בבית, יובילו לתוצאות מדהימות והאקנה יירגע לאיטו. אם לא תקפידו, הכל יתפרץ שוב החוצה.

מקדם הגנה
העור זוכר הכול: במידה ובגיל צעיר נהגתם לחשוף את עצמכם לשמש כיון שחשבתם ששיזוף זה יפה, בגיל מבוגר הכול ייצא החוצה.

מתוך 12 חודשים בשנה, שמונה חודשים הינם חודשי שמש. כל יציאה לרכב, לקניות, כל הליכה חושפת אותנו לשמש. מקדם ההגנה חשוב לא רק עבור מי שסובל מפיגמנטציה. חובה לשים מקדם הגנה 30SPF ולחדשו כל שעתיים. ישנן כיום בשוק מברשות עם אבקת מקדם הגנה אותו ניתן לשים מעל לאיפור. כך תהיו מוגנות לשעתיים נוספות.

אנא הימנעו מחשיפת יתר לשמש. מעבר לזה שמבחינה אסתטית תגרמו נזק לעורכם, קיימת סכנה ממשית לחלות במחלות עור.

ויטמין C
ויטמין C, הקרוי גם חומצה אסקורבית, הינו אחד הוויטמינים החשובים ביותר למערכת החיסון ולבריאות רקמות הגוף. גוף האדם אינו יכול לאגור ויטמין זה, על כן יש להקפיד לצרוך אותו באופן קבוע. המקורות העשירים ביותר הם פירות וירקות טריים. ויטמין C הוא אנטי אוקסידנט חזק מאוד המנטרל רדיקלים חופשיים מעורנו. מומלץ לאנשים הנמצאים הרבה בחוץ, למעשנים ולכל מי שנמצא הרבה ליד תנורים למרוח קרם לחות עם ויטמין C לנטרול הרדיקלים החופשיים.

מדוע האקנה לא נעלם? אנחנו שומעים רבות את לקוחותינו הצעירים אומרים: עשיתי טיפול פנים וכלום לא עזר. ובכן יקיריי, הקוסמטיקאית אינה קוסמת. הלוואי ויכולנו להעלים את הפצעים בטיפול אחד. הדבר הראשון שיש להימנע ממנו הוא מגע עם הפצעים. האקנה הוא חיידק: ברגע שתתנו לו להתפתח הוא יתפשט. אחד הדברים שגורמים לו להתפשט הינו פיצוץ הפצעים – החיידק עובר ממקום למקום ושם מתפתח פצע נוסף. לכן הכלל הראשון למניעת ההתפשטות הוא פשוט לא לגעת. כשאתם מבחינים בפצע חדש, מרחו עליו מייבש פצעים שקוף, ותוך יום-יומיים הוא ייעלם.

תפקידו של קרם הלחות
תפקידו של קרם הלחות הוא לשמר את הלחות בעור. אל תוותרו עליו. חשוב למרוח מקדם הגנה לפני קרם הלחות. אם אתם שמים סרום, אז הסדר הינו: מקדם הגנה, לחכות כמה דקות (בינתיים להתלבש), סרום, שוב לחכות כמה דקות (להמשיך להתלבש) ולבסוף קרם לחות. ישנה נטייה לחשוב שאת מקדם ההגנה שמים בסוף אך זו טעות: אנו רוצים להגן על העור ולכן נמרח אותו ראשון.

לקרם הלחות מרכיבים שונים והוא מיועד לשימוש בהתאמה אישית. קרם טיפולי טוב תמצאו אצל הקוסמטיקאית שלכן, שיותאם במיוחד לאחר אבחון מצב העור שלכן.

מפעם לפעם אנו נתקלים בלקוחות בעלות עור שמן ובעייתי שממשיכות להשתמש בקרם שהתאמנו להן לאחר שייבשו את עורן עם סבון עם SLS או מי פנים עם אלכוהול הן. זו טעות. במצב כזה, על הקוסמטיקאית שלך להתאים לך קרם לחות לעור מיובש (שימי לב: עור מיובש לא יבש). קיים הבדל עצום בין השניים.

סרום
לסרום תפקידים שונים. בסרום החמרים הפעילים הם יותר מרוכזים. מומלץ לשים אותו מדי לילה מתחת לקרם לילה ובבוקר מתחת לקרם הלחות. סרום איכותי יחזק את פעילות הקרם יום בקרב בעלות עור יבש במיוחד. ישנם סוגים שונים של סרומים בעלי מרכיבים שונים :

  • סרום ויטמין C -אנטי-אוקסידנט מצוין. מומלץ למעשנים ולמי שמרבה לבלות בחוץ. הפפטידים הינם שרשרת חלבונים שנמצאים באופן טבעי בעור. בטיפול מתמשך של כ-30 יום תרגישו נפלא.
  • סרום חומצה הילארונית– חומצה הילארונית הינה אחראית על הלחות בעור. עם השנים, אנו מאבדים ממנה. אם תשימו סרום הילארונית ומעליו קרם הילארונית תרגישו מצוין. מומלץ במיוחד לבעלות עור מיובש.
  • לבעלות עור שמן– קיימים מגוון סרומים מחברות שונות שמספחים אליהם את הסבום ומאזנים את העור. התייעצו עם הקוסמטיקאית ואל תתפתו לרכשו בפארמים השונים תכשירים שלא מתאימים לכם.

רטינול (רטין A)
רטינול מהווה פריצת דרך בתחום האנטי אייג'ינג. הוא מחדש תאים, מעכב את תהליך ההזדקנות ומביא לשיפור במצב הקמטים הקיימים. מאחר ומדובר בחומר מאוד פעיל, ניתן לרכשו אצל קוסמטיקאיות ורופאים בלבד. בקיץ נשים אותו פעמיים שלוש בשבוע ורק בשעות הערב. בחורף נשים אותו מדי לילה על פנים נקיות. במידה ואתם מרגישים גירוי תנו לעור להירגע במשך מספר ימים, וחזרו לשימוש בו בחצי: בשבוע ראשון ערבבו אותו עם קרם הלחות שלכם ביחס של (1:1). כך בעצם תקבלו 50% חומר פעיל. בשבוע השני עברו ל"לילה כן לילה לא" ללא ערבוב. החל מהשבוע השלישי חזרו למרוח אותו מדי לילה ללא ערבוב. תהליך זה למעשה מרגיל את העור לאט לאט לחומר. אבל לא נוותר עליו. הרטינול עושה עבודה נפלאה על העור. תרגישו שיפור בקמטים במרקם העור ותהיו זוהרים.

פילינג
בנורמה, קצב תחלופת התאים שלנו היא כל 28 ימים, אך עם השנים קצב זה מאט. תפקיד הפילנג הוא להסיר תאים מתים ולהאיץ את קצב התחלופה על מנת לעלות למעלה תאים חיים ורעננים.

שימו לב: תפקידו של פילינג גרגרים הוא לנקות את העור ולהסיר תאים מתים. אך הוא אינו מזרז תאים חדשים. לכן פילינג הינו טוב לניקוי פנים בבוקר ובערב (תלוי במצב העור). במידה ועורכם דק וקופרוזי, היזהרו כיון שהוא לא מתאים לכם. או לחלופין השתמשו בפילינג עדין מאוד – אך לא יותר מפעם פעמיים בשבוע.

פילינג שמאיץ תאים להתחדשות תוכלו למצוא רק אצל הקוסמטיקאיות. מדובר בפילינג על בסיס חומצות, המותאם על ידי הקוסמטיקאית לשימוש אחד לשבוע.

בעונת החורף, מומלץ לעבור פילינג המסה או קילוף, כסדרה או במסגרת טיפול בודד אצל קוסמטיקאית שהוכשרה לשם כך. טיפול זה כולל חומרים פעילים בעלי אחוז חומר גבוה מאוד שנועדו לחידוש העור, שיפור קמטוטים, שיפור טקסטורת העור, שיפור פיגמנטציה, שיפור נקבוביות פעורות וריענון העור. קוסמטיקאית שהוכשרה תדע להתאים לכם את סוג הפילינג על פי גוון העור, סוג העור ומצבו. בהצלחה!